Campus Cooperationis

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara a Minusplus építésztervező és designer irodával karöltve 2020-ban megalkotta a Campus Cooperationist, a campus építészeti jövőképével foglalkozó tanulmányát, ami nem konkrét tervekkel rukkol elő, hanem személyre szabott eszközkészletet ad, segítve ezzel a párbeszédet és a döntéshozatalt a fejlesztések során.

A Campus Cooperationis valójában az orvoskar építészeti víziója, mely a PotePillars-nak, a kar stratégiai tervének szerves része, egyben jövőképének egyik legizgalmasabb és leglátványosabb eleme. Az első részben az oktatásban végbemenő változásokat és a nemzetközi trendeket mutatják be, a második rész egy szótár, mely végigveszi az oktatáshoz kapcsolódó tevékenységeket és tértípusokat, a harmadik részben az építészeti víziót fejtik ki.

A Campus Cooperationis folytatásaként megalkották a Locus Cooperationist is, a campus belsőépítészeti, arculati kézikönyvét, ami az egységes belsőépítészeti elképzelés létrejöttéhez szükséges eszközrendszert vázolja fel. Ez a munka még közelebb hozza az előző kötetben vázolt víziót. Az építészek többféle koncepciót dolgoztak ki, hogy minél szélesebb tengelyen lehessen mozogni a megvalósításhoz. Tartalmazza azt az elvontabb, előkészítő, belsőépítészeti programozási gondolatrendszert is, ami a különféle terek megalkotásáról és azok kapcsolódási lehetőségeiről szól.

Campus Cooperationis - book cover Campus Cooperationis art

A PTE Általános Orvostudományi Kara az első olyan kar az országban, amely tudatosan kezdett el azon gondolkozni, hogy ha ötven évre pénzt fektet az infrastruktúrájába, akkor az oktatás ez idő alatt hogyan változhat, és vele összhangban az építészetnek milyen igényeket kellene kielégítenie. Erre ma nincs példa. A PTE orvoskara lesz az első, mely „professzionális tudásipari
vállalkozásként” arculattal rendelkezik, átélhetővé téve azt a jövőképet, amit magáról fest.

A Campus Cooperationis kötet
Kövess minket!